| | |

Jak začít pravidelně cvičit? S nářadím Physical to bude hračka

Moderní doba udává směr a zdravý životní styl je dnes na vrcholu. Kdo jde s dobou, snaží se zdravě jíst a pravidelně cvičit. Odměnou pak je hezké tělo, zdravá mysl a pozitivní přístup k životu. My se dnes zaměříme na pohyb a na to, jak si z něho udělat rutinu a těšit se z něj.

joga

Cvičení v páru může být také tím pravým, proč si udělat ze cvičení rutinu

Každý má určitě nějakého aktivního přítele, který navzdory hektickému programu nikdy nezmešká svůj ranní trénink v posilovně, neodpustí si běh po ránu nebo neodejde do práce bez toho, aniž by se věnoval své ranní józe. Možná vám přijde, že je to nemožné a nad vaše síly, a tak mu jen tiše závidíte. Protože tak zatraceně dobře vypadá a zřejmě se i zatraceně dobře cítí. Co takhle přestat závidět a zkusit jít jeho příkladem?

Že se to snadno řekne, ale hůře udělá? Jde o to hlavně chtít a jít této změně naproti..

Mají-li být účinky cvičení trvalé, je třeba si uvědomit, že to nepůjde ze dne na den. Jde o dlouhodobou změnu vžitých návyků. Držte se našich tipů a učiňte ze svého tréninku zdravý a zábavný zvyk a potom už jen sklízejte ovoce svého úsilí.

16427275_1416588821705600_5930147185912031582_n

Jak tedy začít pravidelně cvičit a především to i dodržovat?

Ranní ptáče dál doskáče

Toto staré přísloví platilo kdysi a platí to i dnes. A jde-li o fitness aktivity, tak to platí dvojnásob. Každodenní vstávání ve stejnou hodinu pomáhá k lepším a rychlejším výsledkům. U lidí, kteří cvičí ráno, je pravděpodobnější, že v tom vytrvají, než u těch, kteří se sportu věnují v odpoledních či večerních hodinách. Co z toho všeho plyne? Zkuste si nařídit ranní budík o pár minut dříve, přivstaňte si a běžte si zaběhat nebo se věnujte jakémukoliv jinému sportu. Důležité je, aby to bylo ráno. Jednak bude celý den delší, sport vás skvěle probere a budete také pozitivně a skvěle naladění.

Věnujte se tomu, co vás baví a naplňuje

Fitness svět je pestrý. Každý si může vybrat podle svého gusta, věku a kondice. Když k smrti nesnášíte běh, tak neběhejte. Vyrazte na kolo, na brusle, nebo si běžte zatancovat zumbu. Rádi posilujete, ale klasická posilovna je pro vás nudná? Dejte šanci TRX nebo funkčnímu tréninku. Dáváte přednost cvičení ve stylu body&mind, u kterého si odpočine nejen tělo, ale i mysl? Pak je pro vás tím pravým jóga! To, čemu se chcete věnovat pravidelně, dlouhodobě a pokud možno trvale, přece musíte mít rádi. U cvičení, ke kterému cítíte nechuť, dlouho nevydržíte. „To, že vám nějaká fitness aktivita nesedne, ještě neznamená, že vám nesedne žádná. Hledejte a najděte si něco, co vás bude naplňovat a co vám umožní odpočinout si od každodenního shonu.“

trxx

Využijte pomocníky

Vhodné fitness nářadí vám pomůže k vašim vytyčeným fitness cílům. Atraktivní design, nadčasové funkce a ergonomické vlastnosti. To vše může přispět k ideálnímu tréninku, z kterého budete nadšeni natolik, že se nebudete moct dočkat další lekce. V dnešní době je na výběr hromada značek, která má na fitness trhu svou zaslouženou pozici. Kromě oblíbeného nářadí TIGUAR můžete zvolit i jinou profesionální fitness značku PHYSICAL. Široké portfolio výrobků této značky vás nadchne a nabudí k pohybu bez limitů.

PHYSICAL rozpumpuje váš funkční trénink

Funkční trénink hýbe světem. Jde o nejpopulárnější formu tréninku, která chytne za srdce nejednoho sportovce. Fitness nářadí Physical rozpumpuje každý funkční trénink, na který jen tak nezapomenete. A nejen funkční. Bohatý výběr nářadí si oblíbí také milovníci balančních cvičení i silových tréninků. Síla již není spojována pouze se schopností zvednout něco těžkého, ale je důkazem zdravého životního stylu. Budování svalů vyžaduje systematický intenzivní trénink. Nabírání svalové hmoty zajišťuje lepší výkon a ideální formu v průběhu dalších cvičení. K vypracování takové postavy vám může pomoci zátěžová vesta, nakládací činky a závaží a činky jednoručky, které jsou nabízeny v různých hmotnostech.

506134_327901

Osobní trenér nebo skupinová lekce?

Každému sedí něco jiného. Ať už jste na poli současné fitness scény úplnými nováčky nebo potřebujete dodat kuráž a motivaci nebo vám jen schází inspirace a chcete se posunout dál, vsaďte na osobního trenéra. Ten pomůže se vším – jak s motivací, stanovením cílů a tréninkovým plánem, tak i s postupem. Máte-li rádi společnost a kolektivní dril, budou pro vás tím pravým skupinové lekce. Správná osoba totiž dokáže skupinové cvičení proměnit v bouřlivou párty plnou zábavy a pozitivních emocí. Pod vedením takového instruktora rázem zapomenete, že vlastně sportujete a že vám třeba i docházejí síly nebo že vás něco bolí. Po odchodu z fitka si ponesete hřejivou vzpomínku a už se nebudete moci dočkat chvíle, kdy se sem znovu vrátíte a rozjedete to opět ve velkém.

physical

Sociální sítě a mobilní technologie mají zelenou

Někoho motivují změny na těle, někdo to potřebuje vidět černé na bílém. Pokud patříte mezi milovníky statistik a čísel, vsaďte na nějakou aplikaci či program, který zmapuje vaše fitness snažení a zvěční dosažené výsledky. Ať už budete počítat kroky, spálené kalorie nebo délku trati. Tyto technologie vám poskytnou okamžitý a viditelný důkaz o tom, že se něco děje a že se to posouvá k lepšímu. Tyto aplikace vás vybičují k ještě lepším výkonům a nabijí chutí soupeřit sami se sebou.

Cvičení a jiný rituál

Spojte si cvičení s nějakým dalším rituálem.. Zamyslete se nad tím, co vám pomůže ráno vylézt z postele dřív a těšit se tak na hodinku fyzické aktivity? Budík v podobě oblíbené písně? Šálek zeleného čaje? Vaše nová sportovní vůně? Dopřejte si takové maličkosti, které nástup na trénink učiní příjemnějším. Stanou se z nich rutiny, které budou signalizovat mozku, že je čas vstát a cvičit. A že se tedy nemusí vyčerpávat přemýšlením o tom, jaké by to bylo zůstat v posteli o něco déle.

Co takhle fitness dovolená?

Kudějová na lodi

Pokud rádi cestujete, je ideálním tipem spojení sportu a dovolené. To představuje i ohromnou odměnu, která pomáhá nastavit si cíle, o jejichž dosažení skutečně stojíme. Sníte o tom, že navštívíte Irsko? Zarezervujte si sportovní pobyt na kolech nebo s pěší turistikou. A co třeba relaxační pobyty u moře spojené s uvolňující jógou? Na výběr je toho mnoho. Vyberte si takové místo, které vás láká a takový tip sportu, který vám je nejbližší a uvidíte, že lepší dovolenou jste nezažili.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *